Współpraca z profesjonalistami

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnych architektów krajobrazu przy budowie ogrodu?

Dla wszystkich posiadaczy domu, czy mają dużą działkę czy też bardzo skromną, rzeczą fundamentalną jest ogród. Każdy chce, aby jego ogród przydomowy był niepowtarzalny, funkcjonalny, miał niezwykły klimat. Jedni stawiają na różnorodność kolorów i form, inni na minimalizm i elegancję. W każdym przypadku, niezależnie czy ogród jest wielki, czy całkiem mały, bardzo skomplikowany, czy też prosty, proces jego powstawania jest bardzo złożony. Pierwszym krokiem jest opracowanie projektu ogrodu. Nie powstanie wyjątkowe dzieło, jeśli najpierw nie przemyślimy dokładnie każdego szczegółu od początku do końca. Klienci znają swoje oczekiwania, potrzeby, mają wizję przyszłego ogrodu. Profesjonalny architekt krajobrazu z firmy takiej jak Zielony Punkt, po wnikliwym wywiadzie z klientem, podczas przygotowywania projektu ogrodu jest w stanie ubrać jego wizję i marzenia w konkretne formy wychodzące naprzeciw jego oczekiwaniom. Niezbędna jest do tego profesjonalna wiedza nie tylko z zakresu kompozycji czy planowania przestrzennego, ale także i przede wszystkim znajomość gatunków roślin, ich potrzeb, sposobu wzrostu, walorów i słabych stron.

Nigdy nie należy zapominać o warunkach panujących na naszej działce. Bardzo ważny wpływ na zdrowie i prawidłowy wzrost roślin mają warunki wodne panujące w glebie jak i rodzaj podłoża. Projektowanie i zakładanie ogrodów wymaga myślenia perspektywicznego. O klasie projektanta ogrodów nie świadczy to jak ogród wygląda tuż po zakończeniu realizacji, lecz to jak się prezentuje się po dziesięciu i dwudziestu latach.

Kolejnym krokiem po opracowaniu projektu ogrodu jest jego fachowa i profesjonalna realizacja. Korzystając z usług wykwalifikowanej firmy z branży architektury krajobrazu takiej jak Zielony Punkt mamy gwarancję, że nasz ogród urządzony zostanie zgodnie z opracowanym wcześniej projektem, rozwiązania techniczne zastosowane w obiekcie będą bezpieczne i solidne a sposób wykonania prac zapewni roślinom zdrowy wzrost a nam satysfakcję.

Pielęgnacja ogrodu jest elementem nieodzownym podczas całego okresu jego istnienia.

Koszenie trawników i grabienie liści to tylko niewielka część zabiegów, jakie niezbędne są do tego byśmy mogli się cieszyć naszym ogrodem bez przeszkód. Jeśli ogród jest nieduży wyżej wymienione prace nie stanowią problemu dla właścicieli. Najczęściej jednak aby móc dobrze przeprowadzić pielęgnację ogrodu nie wystarczy dysponować czasem i chęciami. Niefachowo wykonane cięcia drzew i krzewów, opryski, nawożenie przeprowadzone niewłaściwymi preparatami i dawkami może w konsekwencji prowadzić do poważnych chorób roślin a nawet ich zamierania. Również wykonywanie prac pielęgnacyjnych niewłaściwym sprzętem lub w nieodpowiednich terminach może pociągać za sobą opłakane skutki.

Kompleksowa wiedza i fachowe umiejętności pracowników firmy Zielony Punkt są gwarantem, że powierzony im ogród stanie się powodem do dumy właściciela.

Zachęcamy, zatem do współpracy z ludźmi, dla których projektowanie i zakładanie ogrodów oraz ich pielęgnacja jest pasją od lat.  

 


Zielony Punkt | Tel: 533 651 051 | Duczki ul. Mała 7 05-200 Wołomin (Warszawa i okolice)

Polecane wpisy: Pielęgnacja ogrodów | Projektowanie ogrodów | Systemy nawadniające | Zakładanie ogrodów

Na naszej stronie znajdą Państwo pełną, kompleksową ofertę na usługi ogrodnicze.
Nasz architekt krajobrazu wykona idealny projekt ogrodu i zadba o urządzanie ogrodów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz do przejrzenia galerii ostatnich realizacji.

Projekt i wykonanie: Grafikstudio © 2014