Ekologiczny ogródek warzywny

Ekologiczny ogródek warzywny - smaczne i zdrowe warzywa

Ekologia jest obecnie nie tylko nurtem objętym różnymi badaniami naukowymi, ale przede wszystkim sposobem na życie. Skoro możemy kupować żywność ekologiczną, a nawet meble tego samego pokroju, to czemu nie mielibyśmy stworzyć wokół domu również takiej przestrzeni. A mowa jest dokładnie o ogródkach ekologicznych. Jest to najnowszy hit, jeśli chodzi o ogrodnictwo.

Jak założyć własny ogródek ekologiczny?

Wielu z nas, gdy ma do czynienia z zupełnie czymś nowym, zastanawia się, jak zacząć? Warto najpierw dowiedzieć się czym wyróżnia się ogród ekologiczny od pozostałych, żeby wiedzieć na czym będą opierać się nasze późniejsze założenia. Warzywny Ogródek ekologiczny charakteryzuje się przede wszystkim estetyką, a także tym, że rośliny są nawożone w naturalny sposób. Mimo, że nie wszystkim kompostownik będzie kojarzył się z estetyką, to właśnie w zakładaniu ogrodów tkwi cała tajemnica, żeby ten element został umieszczony w odpowiednim miejscu. Oprócz naturalnego nawożenia nie można zapominać o optymalnym rozmieszczeniu roślin. Niektóre gatunki nie przepadają za sobą, a inne wręcz przeciwnie – w swoim towarzystwie prezentują się jeszcze lepiej.

Które rośliny sadzić po sąsiedzku?

Prawdopodobnie odruchowo posadzilibyśmy kwiaty w ten sposób, żeby podobały się nam po zakwitnięciu. Oczywiście jest to logiczne wytłumaczenie, ponieważ kierowalibyśmy się estetyką, a już na pewno swoim gustem. Warto jednak pamiętać, że jedne gatunki lubią się bardziej, a inne mniej. Jeśli chcemy posadzić truskawki, to najlepszym sąsiadem dla nich będzie czosnek. Ale również nadaje się on do posadzenia blisko selera bądź pomidorów. Gdy kolejny raz narzekamy, że nasze ogórki nie obrodziły tak jak trzeba, to zadbajmy o to, żeby w ich pobliżu rosły wysokie rośliny. Mogą to być słoneczniki. Oczywiście wszystkich chwytów jest znacznie więcej. Jednak to wszystko będzie miało odzwierciedlenie na to, czy nasz ogródek ekologiczny rzeczywiście taki będzie. Warto zadbać o każdy szczegół, który ze sobą współgra w tej zielonej harmonii.  


Zielony Punkt | Tel: 533 651 051 | Duczki ul. Mała 7 05-200 Wołomin (Warszawa i okolice)

Polecane wpisy: Pielęgnacja ogrodów | Projektowanie ogrodów | Systemy nawadniające | Zakładanie ogrodów

Na naszej stronie znajdą Państwo pełną, kompleksową ofertę na usługi ogrodnicze.
Nasz architekt krajobrazu wykona idealny projekt ogrodu i zadba o urządzanie ogrodów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz do przejrzenia galerii ostatnich realizacji.

Projekt i wykonanie: Grafikstudio © 2014