Projektowanie i zakładanie ogrodów Warszawa

Projektowanie ogrodów

Czemu projektowanie ogrodów jest takie trudne? Spyta pewnie niejeden z Was. My doskonale wiemy, że w ogrodnictwie nie liczy się tylko wiedza teoretyczna, ale również doświadczenie i co najważniejsze – Pasja.

Jeśli komuś brakuje jednego, drugiego i trzeciego warunku, to w jaki sposób chce stworzyć ogród, który będzie kwitł przez cały sezon, dawał cień dla ochłody i umożliwiał fantastyczny wypoczynek na świeżym powietrzu?

 

 

Zakładanie ogrodu to coś więcej niż zadanie do wykonania

O tym wie każdy projektant, dla którego ogród jest przestrzenią dającą nieskończone możliwości. Ogrody francuskie, japońskie, angielskie, z altaną, ze skalniakiem, bądź z oczkiem wodny, czy też fontanną, to tylko niektóre z propozycji. A trzeba przyznać, że i każda propozycja kryje w sobie kolejny szereg możliwości. Czy nie lepiej poszukać firmy, która zajmuje się profesjonalnie projektowaniem ogrodów? Dzięki takiemu wyborowi zaoszczędzimy bardzo dużo czasu i pieniędzy. Jak to możliwe, skoro za usługi projektanta trzeba zapłacić.

Kalkulacja jest wyśmienicie prosta. Oszczędzamy czas, bo nie musimy już szukać żadnych informacji jak zakłada się ogród od podstaw. Nie przeszukujemy for internetowych, żeby dowiedzieć się jakie rośliny możemy ze sobą łączyć, a jakie nie. A oszczędność pieniędzy? Urządzając ogród we własnym zakresie, kompletnie nie znając się na roślinach, musimy dać sobie bardzo dużo czasu na zapoznanie się z każdym gatunkiem. Niektóre lubią wyłącznie glebę kwaśne inne rosną, gdy będą bardzo często podlewane. Jeszcze inne wolą schować się w cieniu innych roślin. Dodatkowo osoby zapracowane, nie mają wystarczająco czasu, żeby dbać o wszystkie posadzone rośliny. Przesuszone krzewy, nie skoszony trawnik czy zarośnięty ogródek warzywny przez chwasty, to niektóre symptomy braku umiejętności lub czasu.

Pozwól aby Twoim ogrodem zajął się tak jak trzeba projektant ogrodów. A na pewno będziesz bardzo zadowolony z efektów, jakie będziesz mógł podziwiać na własne oczy.


Zielony Punkt | Tel: 533 651 051 | Duczki ul. Mała 7 05-200 Wołomin (Warszawa i okolice)

Polecane wpisy: Pielęgnacja ogrodów | Projektowanie ogrodów | Systemy nawadniające | Zakładanie ogrodów

Na naszej stronie znajdą Państwo pełną, kompleksową ofertę na usługi ogrodnicze.
Nasz architekt krajobrazu wykona idealny projekt ogrodu i zadba o urządzanie ogrodów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz do przejrzenia galerii ostatnich realizacji.

Projekt i wykonanie: Grafikstudio © 2014