Zakładanie systemów nawadniania Warszawa

Zakładanie systemów nawadniania Warszawa

W Polsce praktycznie ciągle mamy do czynienia z procesem stepowienia. Co oznacza, że w niektórych regionach jest naprawdę bardzo mało opadów deszczu. To przyczynia się przede wszystkim do tego, że ogrody w okolicy domów jednorodzinnych, chociaż nie tylko, zaczynają usychać. Jednym z rozwiązań jest podlewanie swojego trawnika przy pomocy konewki bądź węża ogrodowego. Niestety trzeba pamiętać o kilku zasadach. Nie możemy w żaden sposób dostosować nawadniania trawnika do naszych oczekiwań, ale nasz wolny czas będziemy musieli dopasować do potrzeb ogrodu.

Podlewaniem trawników nie powinniśmy się zajmować pod żadnym pozorem w środku dnia, kiedy na niebie słońce praży najsilniej. Ponieważ woda, która będzie spadać na trawę, przyczyni się do tego, że listki zostaną poważnie poparzone. Niestety to w efekcie przyczyni się do tego, że trawnik zamiast soczystej zieleni, będzie wyróżniał się żółtym bądź brązowym kolorem. Niektórzy decydują się na podlewanie trawnika późnymi wieczorami. Rzeczywiście tą metodą poniekąd można się uchronić przed niebezpiecznymi promieniami słonecznymi. Ale nie można zapominać o tym, że wilgoć sobie swobodnie nie odparuje. A takie warunki idealnie sprzyjają temu, żeby na trawie rozwijały się różne grzyby. W ten sposób także możemy doprowadzić do tego, że nasz trawnik nie będzie  odpowiednio zadbany.

Systemy nawadniania trawników i ogrodów Warszawa

Najlepszym rozwiązaniem jest podlewanie trawników bardzo wcześnie rano. Chyba nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że mało kto jest skłonny do tego, aby codziennie o 4 lub 5 rano chodzić z konewką lub wężem ogrodowym, tylko po to by popodlewać cały trawnik. Nie trzeba jednak martwić się, że jest się na przegranej sytuacji i należy wyłącznie czekać na zmarnowanie trawnika. Ponieważ wyśmienitym rozwiązaniem z tej nieciekawej sytuacji jest prostu zakładanie systemów nawadniania Warszawa. Może niektórym osobom wydawać się to nieco skomplikowane, a nawet zbyt drogie. Rzeczywiście system automatycznego nawadniania trawników w pierwszej chwili wcale nie jest tanią inwestycją. Jednak należy spojrzeć na to, ile dzięki takiej metodzie będziemy w stanie zaoszczędzić wolnego czasu, a nawet wody. Ponieważ takie inteligentne systemy zostały wyposażone w specjalne czujniki wilgotności i urządzenia potrafią same podjąć decyzję ile potrzeba wody.

Chociaż właściciele ogrodu wszystkie wytyczne mogą bez problemu wprowadzić do systemu. Zakładanie systemów nawadniania Warszawa, bez dwóch zdań powinno się zostawić doświadczonym fachowcom. Ponieważ to oni mają doskonałe wyczucie, dokładnie w którym miejscu należy poustawiać zraszacze. Jest to bardzo ważne. Ponieważ woda lecąca ze zraszaczy nie powinna padać na inne rośliny niż sama trawa. Ponieważ kwiaty, drzewa i krzewy źle znoszą krople wody, które mają bezpośrednio spadać na liście. Takie systemy nawadniania można rozprowadzić także w specjalnych rabatkach z kwiatami. Jednak podlewanie będzie miało w tej sytuacji nieco inny charakter. Każdy inwestor z pewnością będzie zadowolony z tego typu rozwiązania w swoim ogrodzie.


Zielony Punkt | Tel: 533 651 051 | Duczki ul. Mała 7 05-200 Wołomin (Warszawa i okolice)

Polecane wpisy: Pielęgnacja ogrodów | Projektowanie ogrodów | Systemy nawadniające | Zakładanie ogrodów

Na naszej stronie znajdą Państwo pełną, kompleksową ofertę na usługi ogrodnicze.
Nasz architekt krajobrazu wykona idealny projekt ogrodu i zadba o urządzanie ogrodów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz do przejrzenia galerii ostatnich realizacji.

Projekt i wykonanie: Grafikstudio © 2014